نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه كميته مركز فرهنگي و يادمان هاي دفاع مقدس برگزار شد.


جلسه كميته مركز فرهنگي و يادمان هاي دفاع مقدس در محل دفتر مدير كل دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيک استانداري با حاضور اعضاي كميته برگزار گرديد.

در اين جلسه آقاي شهابي زاد، با اشاره به اينكه كميته مركز فرهنگي و يادمان هاي دفاع مقدس يكي از هفت كميته تخصصي است كه توسط شوراي هماهنگي بنياد حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس كشور به استان ها ابلاغ شده است.

مدير كل دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداري اشاره كردند كه امروز يكي از وظايف همه مسئولين در قبال كار ارزشمند شهدا و همه ايثارگران، فعاليت هاي فرهنگي و ساخت یادمان ها و همچنين پيگيري لازم جهت ساخت و تكميل يادمان هاي شهداي گمنام در سطح استان مي باشد، تا ياد و خاطره شهدا هميشه گرامي داشته شود.

در ادامه اين جلسه سردار هدايتي، مدير كل حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس ضمن دعوت از اعضاي كميته جهت بازديد از باغ موزه دفاع مقدس يزد، اعلام كردند باغ موزه يزد با توجه به اينكه از جهت ساختمان تكيمل شده، اما از جهت تكميل و تجهيزات و اختصاص اعتبار نيازمند توجه و عزم جدي مسئولين استان مي باشد تا اين مجموعه ارزشي و فرهنگي به مرحله افتتاح برسد.

در ادامه ايشان اظهار داشتند يكي از وظايف اين كميته تملك خانه هاي ارزشمند است كه بعد از تملك نيازمند ايجاد كاربري جديد مانند موزه مرتبط با دفاع مقدس و همچنين ايجاد مراكز فرهنگي در راستاي دفاع مقدس مي باشد. در اين راستا ايشان پيشنهاد تملك خانه هاي شهيد منتظر قائم و حسن پور را دادند.